Enne/pärast Pireti peenar saarel

13.02.2023
Suur küsimus - kuidas rajada ilupeenrad väikesaarele, kus maastik on 180 kraadi avatud lõõskavatele meretuultele? Targematelt nõu küsimine on kohane tarkus. Pöördusime firma Popseed'i poole, kes kääris käised ja tegi meie unistuse teoks. 

Hoolikas eeltöö: milline on mullastik, kuidas liigub päikesevalgus, tuulte suunad, kas me soovime tarbeaeda või Inglise aeda või maakodu aeda jne. Surfamist Popseed'i kodulehel oli palju ja ideid kogunes hulganisti. Lõplikud lahendused leidsime koostöös firma aednikuga, kes tegi meile erilahendusega peenra. 

Kevadel planeerisime ja suvel tellisime peenrale istutatavd taimed. Et tegemist on saarega, oli väga oluline, et mullaga ei tuleks kaasa võõrliike. Mandril toimus taimede eelinkubatsioon ja muldade kontroll. Aianduspoode külastades tundub taimede valik ilmatulai, kuid meie üllatuseks polnud võimalik osta planeeritavaid taimi ühest kohast. Sellegi mure lahendas Popseed meie eest - sügiseks olid soovitud taimed olemas.  Septembris rajas firma professionaalne meemeeskond peenra saarele - 3 pikka tegusat päeva läks pinna puhastamiseks, värske mulla vedamiseks ning taimede ja sadade sibulate istutamiseks.

Kevadel 2022 oli uudistamist palju – imeline värvide ja vormide kaskaad. Suvi muutis istutusalad lopsakaks, lõhnavaks ning mesilastele ja teistele putukatele isuäratavaks. Õite- ja vormiilu jätkus hilissügisesse, kõrrelised jäid talveks lumevaibale kontrasti pakkuma.

Mida teeksin teisit, kui peaksin uuesti alustama? Lihtne vastus - palju suuremad peenrad!

Ootame innuga uut peenrasuve! 
Piret ja Mauno
 
 
Kevad 2021    
 
....... .......
Peenraplaan, september 2021   Peenra maha märkimine ja murukamara koorimine   Kaevetööd
 
.......  ......
Metallist peenraääre paigaldamine   Taimede paigutamine pottidega istutuskohale   Taimed istutatud, peenar kaetud multsiga
 
 
Kevad 2022    
 
 
Varasuvi 2022