Toataimed

<p>Foto on illustratiivne.</p> <p>Foto on illustratiivne.</p> <p>Foto on illustratiivne.</p>

Roheliste Taimede Muld 10 l

Muld on mõeldud rohelise lehestikuga taimede kasvtamiseks, nt mitmesugused palmid, draakonipuud, tubased kummipuud jt.
Roheliste Taimede Mulla koostisained on valitud selliselt, et muld püsiks võimalikult kaua õhurikkana ning vesi ja toitained leviksid ka suures hulgas mullas ühtlaselt. Sobiva liivakogusega on vähendatud ülekastmise ohtu ja saadud eriti püsiv mullastruktuur.
Tänu mullale lisatud niisutusainele on mulla vahetamine senisest puhtam ja kastmine lihtsam. Kastmisvesi imendub kiiresti mulda, seega on võimalik ühekorraga ohtramalt kasta.  Kastmiste vahel on soovitatav lasta mullal kergelt kuivada, sest liiga märjas mullas ei saa taime juurestik vajalikku hapnikku kätte. Roheliste Taimede Muld on professionaalsete sisehaljastajate lemmikmuld alt kastetavatesse pottidesse. Sobib hästi ka mitmeaastaste potitaimede istutamiseks nt rõdule ja terrassile.
Pakend 10 l.

Vali kogus
Hind: 3.35 € / tk
logo Lisa ostukorvi
Tarneaeg 3-10 päeva

Toorained: erinevad turbaliigid, liiv, jäme ja kvaliteetne peenliiv, liivsavi.
Lisatud ained: 6,0 kg/m3 magneesiumi sisaldusega lubjakivipulber (kõrgekvaliteediline); magneesium 5 %; 1,2 kg/m3 lillemulla üldväetis (NPK 6-12-24 + mikroelemendid); AquaGro niisutusaine

Elektrijuhtivus: 15 mS/m
pH: (1+5) 6,5
Lämmastik (N), vesilahustuv 50 mg/l (170 mg/kg)
Fosfor (P), lahustuv  70 mg/l (190 mg/kg)
Kaalium (K), lahustuv 200 mg/l (600 mg/kg)
Niiskus: 35 %
Orgaanilise aine sisaldus: 19%.

KASUTAMINE
Noored ja kiire kasvuga rohetaimed vajavad igal aastal mullavahetust. Suured taimed võivad samas mullas olla mitu aastat.

  1. Enne mulla vahetamist on soovitatav kontrollida taime juurdumist. Raputa vana muld ettevaatlikult juurte ümbert ja juurepalli pealt maha. Ära juurepalli lammuta. Kui mullapall on juurte all peidus, siis vajab taim suuremat potti. Uue poti läbimõõt peaks olema eelmisest 2–15 cm võrra suurem (olenevalt taime suurusest).
  2. Kasta taimi eelmisel päeval korralikult. Siis püsib juurepall hästi koos ja tuleb potist kergesti välja.
  3. Tee uue poti põhja Kekkilä Potikruusast drenaaž. Alt kastetavate pottide puhul ei ole kuivenduskihti vaja. Vala uude potti Roheliste Taimede Mulda ja võta taim vanast potist välja. Raputa kergesti irduv muld juurepalli küljest lahti.
  4. Aseta taim uude potti. Lisa mulda juurepalli servadesse ja veidi ka peale. Tihenda mulda, surudes seda sõrmedega ettevaatlikult kokku.
  5. Kasta mulda läbinisti – nii tiheneb see juurte ümber ja taim saab kasvamist jätkata.

Turba tõttu võib mullasegu sisaldada vähesel määral kõdunemata looduslikke kiude, nagu tuppvillpeasid ja väikseid puiduosakesi.

1 kott
vastavalt hinnakirjale 7 eur
2 - 3 kotti
12 eur arvega lisaks
4 - 20 kotti
30 eur