Koolitus

6. jaanuar kell 10.00

  • Aiakujundamine algajatele
  • Planeerimine
  • Taimede valik ja hooldus
  • Aia hooajaline arendamine
  • Eelarvestamine
  • Tuleviku planeerimine
Koolitus pakub praktilisi nõuandeid ja juhiseid, mis aitaksid alustada ja arendada aeda, olles samal ajal abiks nii algajatele kui ka neile, kes soovivad oma aeda täiustada.

Kõikidele koolituse paketi või Maria koolituse ostjatele kingituseks Maria Palusalu 2024 aasta aiatööde kalender pdf formaadis ise välja printimiseks. See on selline kalender, kust leiad kuude kaupa kõik vajalikud aiatööd, mida aias teha!
Vali sobiv peenraplaani kuju
Vali sobiv peenraplaani suurus
Hind kokku:
buy Lisa ostukorvi
Aiakujundamine algajatele: kuidas alustada oma aia kujundamist sisaldaks mitmeid praktilisi ja juhendavaid elemente:
Alustamine: Kuidas alustada aia loomist nullist - olgu see siis väike rõduaed või suurem hoov. Esimesed sammud ja põhilised kaalutlused.
Planeerimine: Kuidas plaanida ja kavandada aeda vastavalt erinevatele vajadustele, sealhulgas taimede valik, päikesevalguse arvestamine, mulla ettevalmistamine jms.
Taimede valik ja hooldus: Milliseid taimi valida vastavalt piirkonnale, kasvutingimustele ja isiklikele eelistustele. Samuti hooldusvajadus ja kuidas see mõjutab aeda.
Aia hooajaline arendamine: Kuidas arendada ja hoida aeda aasta läbi - alates kevadest kuni talveni. Hooajalised muudatused ja tööd.
Eelarvestamine: Kuidas teha aia loomine taskukohaseks ja efektiivseks. Nõuanded, kuidas säästa raha taimede ja muu vajaliku soetamisel.
Tulevikku planeerimine: Kuidas mõelda pikas perspektiivis - kuidas aed aja jooksul muutub ja kuidas seda edasi arendada, arvestades taimede kasvu ja muutuvaid vajadusi.

Koolituse pikkus 60 min, edasi küsimused, vastused.

Mariast

Maria Palusalu sündinud ja kasvanud  Põlvamaal Räpina külje all Nulga külas aiakujundaja tütrena. Kasvanud üles lillepeenarde vahel ja juba varasest lapsepõlvest tegelenud kodus aia rajamise ja hooldamisega, väga tihti võttis ema teda kaasa klientide aedu rajama. Maria on teadlikult tegelenud aianduse ja aedade loomisega nii Eestis kui välismaal 23 aastat. Tema pere koduaed on pärjatud Eesti vabariigi presidendi aukirjaga ning samuti on saavutanud mitmed tema klientide aiad samasuguse tunnustuse. 

Juba varases lapsepõlves puutus maria kokku erinevate talutöödega ja sai käed mullaseks teha.  Juba 13. aastaselt võitis Maria Eesti nooraednike kutsevõistlustel 3. koha ja esindas Eestit Euroopa nooraendike kutsevõistlustel Saksamaal Münchenis. 

Maria on lõpetanud Eesti Maaülikooli bakalaureuse astme ja Viini Maaülikooli magistriastme maastikuarhitektuuri erialal ning täiendanud end erinevate välisekspertide käe all (Piet Oudolf, Noel Kingsbury).  Lisaks on ta olnud aastaid liige rahvusvahelises Euroopa Nooraednike Liidus, kus oli 6 aastat president. Tänaseks on Maria aiandusettevõtte saanud kahel korral Eesti Eduka Ettevõtte, Äripäeva usaldusväärse ettevõtte ja Gaselli TOPi tiitli. Koolitus toimub Zoom keskkonnas, koolituse link saadetakse enne koolituse algust 24 tunni jooksul kõigile registreerunutele.